Dojazd

Zamek jest położony w niewielkiej wsi, Goli Dzierżoniowskiej (w Polsce istnieje kilka miejscowości o tej nazwie), 45 km na południe od Wrocławia. Do Wrocławia można dotrzeć autobusem, pociągiem lub samolotem ze wszystkich głównych miast europejskich.

Dojazd do Goli z Wrocławia:

  • autobusem: Należy wsiąść w autobus jadący w kierunku Ząbkowic Śląskich i wysiąść w Wilkowie Wielkim lub Niemczy. Obie miejscowości leżą ok. 3 km od Goli. Z Wilkowa Wielkiego należy udać się niewielką drogą biegnącą od przystanku autobusowego w kierunku na Kietlin (1 km). Droga z Kietlina do Goli to kolejne 2 km. Jeżeli wysiądziemy w Niemczy, należy cofnąć się ok. 1 km w kierunku Wilkowa Wielkiego i za wiaduktem skręcić w lewo w stronę Kietlina. Po ok. 1,5 km marszu dojdziemy do Kietlina, gdzie należy skręcić w lewo i iść kolejne 2 km do Goli.

    Dworzec autobusowy we Wrocławiu mieści się tuż obok stacji PKP Wrocław Główny. Prosimy sprawdzić rozkład. Aby dostać się z lotniska do Dworca Głównego PKP należy skorzystać z taksówki (około 45 zł) lub komunikacji miejskiej.

1 2 > >>